Dnes bych se ráda zaměřila na hudbu trochu z jiného soudku. Pokud jste fanoušci výherních automatů, jistě vás bude zajímat i skutečnost, že hudba, která tyto online hry doprovází, ovlivňuje určitým způsobem i samotné hráče. Ptáte se jak? Čtete dál.

Každé online kasino nabízí řadu výherních automatů a her, které by se neobešly bez zvukové kulisy.

Vývojáři zvažují všechny aspekty a faktory potřebné pro optimální funkci těchto her. Zvuky hracích automatůpředstavují důležitou součást hráčského zážitku. Výhodou je, že je můžete kdykoli zapnout nebo vypnout dle libosti. Je tedy jenom na vás, v jakém prostředí budete automaty hrát. Existují lidé, kteří si vypnou zvuky hned na začátku hry, zatímco pro jinéje celý zážitek mnohem zábavnější právě se zvukovými efekty, které hrají v pozadí. Hudba a zvuky mohou údajně ovlivnit i samotný výkon hráče. Kromě vzrušujících a stimulujících zvuků výherních automatů můžete vždy zvolithudbu dle vlastního výběru, podle toho, co uznáte za vhodné a jak se vám lépe hraje.

Co na to studie?

Studie provedená na kanadské univerzitě ukázala, jak zvuky v automatech mohou vyvolat řadu různých emocí, motivovat hráče k lepší hře a novým strategiím a zvýšit tak jejich úsilí o hlavní výhry. Provedená studie zjišťovala, jak noví hráči reagují na tyto zvuky, které často napodobují zvuky mincí, jásání nebo symbolizují výhru pomocí fanfáry a podobně.

Studie také dospěla k závěru, že hráčům se s největšípravděpodobností bude hrátlépeprávě s těmito zvukovými efekty a dosáhnou tak lepšíhoherního zážitku, v porovnání s těmi, kteří u výherních automatů hudební funkceignorují nebo si je nepřejí. Jsou zde skutečně i tací, kteří hrají online výherní automaty s tichým režimem, protože mají pocit, že by je mohly zvuky ve hře nějakým způsobem rozptylovat a odvést jejich pozornost jinam, než by si přáli. To se samozřejmě liší od hráče k hráči. Někteří se dokonce obávají toho, že hlasité, nečekané zvukové efekty by mohly negativně ovlivnit mimo jiné i sluch hráče, i když tady je pravděpodobnost nízká.

Majitelé online kasín se ale na jednom shodují. Zvukové efekty vás vtáhnou do děje hry a jejich cílem je, aby se vám příjemně hrálo a abyste se u hry nenudili.

Já osobně jsem si online hrací automaty zahrála pouze párkrát, aspekt hudby v online kasinech mi ale příjde zajímavý a určitě by se vyplatilo ve studii pokračovat a rozvinout ji i na několika konkrétních případech.