Praha má díky své strategické lokalitě potenciál, co se týče pořádání evropských koncertů. Je přímo v srdci Evropy a proto ji mnoho hudebníků zahrne do své koncertní šňůry.

Nový rok znamená nové koncerty a akce. Spoustu umělců s novým rokem vydává i novou desku, kterou by rádi představili i nadšencům u nás.

Tady je pár tipů na výjimečné koncerty příštího roku.

Robbie Williams

Popový zpěvák a člen Take That Robbie Williams ohlásil svoje tour po Evropě a zahrnul do něj i Českou Republiku. Koncert se bude konkrétně konat v Praze na Letišti Letňany a jako doprovodný předskokan/speciální host vystoupí známá skupina Erasure. Jeho šňůra čítá celkem 29 show v 18 zemích a bude započata v Manchesteru v Etihad Stadium 2.června. K nám Robbie zavítá až 19.srpna 2017. Lístky už jsou v oběhu, pokud chcete vidět tuto popovou hvězdičku a showmana, který se proslavil jako frontman skupiny Take that. Název jeho turné je The heavy entertainment show, v překladu Težce  zábavná show. Tak uvidíme, jak nás Robbie pobaví. Já tam samozřejmě nebudu chybět! Lístky jsou k dostání od 1590 do 3990 Kč.

Rammstein

Na konci června příštîho roku se můžeme těšit na německou legendu Rammstein. Tahle banda k nám zavítá 28.5. 2017, pro velký zájem hoši dokonce přidali ještě jeden koncert 29.5. Akce se koná v Eden aréně v Praze a lístky jsou k dostání na sezení i na stání, nejlevnější za 1490 Kč.Pro fanoušky industrial metalu je to povinnost dorazit. Ale dlouho neotálejte, lístky jsou omezené a první koncert už je beznadějně vyprodán. Rammstein vystoupí v původní sestavě, tedy Till Lindemann & Flake Lorenz, plus Christoph Schneider, Paul Landers, Richard Z. Kruspe & Oliver Riedel. Hoši si již tradičně připravili velkou ohnivou show, u které se rozhodně nudit nebudeme. Dětem vstup zakázán haha.

Apocalyptica

Už v únoru nás v Praze navštíví čtyři umělci, kteří vystupují pod názvem Apocalyptica. Apocalypticu jsem už jednou měla čest vidět ve Finsku na rockovém festivalu Ilosaari. Takže ja už se nemůžu dočkat na další show téhle bandy. Možnost vidět je budete mít hned dva dny po sobě 11. a 12.2. ve Fóru Karlín.

Další zajímavé koncerty

Chystá se toho na příští rok hodně, že se to ani nevejde do jednoho článku..

Ja osobně se těšim na The Naked and Famous v Lucerně a nebo na mého oblíbence Jose Gonzaleze v již zmíněném Fóru Karlín. V únoru se ještě chystám na Two door Cinema club v Kongresovém centru.

Samozřejmě bysme ještě měli zmínit letní hudební fesťáky, kde často vystupují excelentní kapely. Můj nejoblíbenější festival je asi Colours of Ostrava, každý rok mají skvělý program! Letos tam najdete třeba Birdy nebo alt-J, takže určitě stojí za to si koupit permici a dorazit.